Register
Ismét csúcson a mezőtúri atléták!
Írta: Bodor Márti

A nyári és őszi sikeres versenyzések után a szeptember 22-23-án Tatabányán megrendezett Serdülő Országos Egyéni Bajnokságra 5 versenyzőnk kvalifikálta magát. 5 versenyzőnk 10 versenyszámban vette fel a szöges- és dobó cipőt az ország legjobbjaival. A kvalifikációs versenyekről az országos ranglista első 20-22 versenyzőjét hívták meg a 2012-es év legnagyobb serdülő versenyére, ahol az 1997-98-99-ben született atléták mérték össze erejüket és tudásukat. A mezőtúri kis csapat nagy reményekkel vágott neki a hosszú útnak, hiszen 5 versenyszámban vezették a magyar ranglistát.(A versenynek volt egy pikantériája, miszerint a bajnokságon minden versenyszámban legjobb két eredményt elérő versenyző egy héttel később,(szept. 29-én) a Rijekában megrendezett öt ország versenyén magukra ölthetik a magyar címeres mezt.)

A versenyt szombat délelőtt Uzsoki Virág kezdte meg a 14 éves lányok diszkoszvetésében. Ő a ranglistán a 3. helyen állt. A tavalyi Országos Bajnokságon Virág ebben a számban a 7. lett. Most dobogót vártunk Tőle. Virág és Barta Gyula bácsi okos taktikával elsőre a helyből dobást választották, mivel a forgásból dobás még nem tűnt annyira biztosnak. A taktika bejött mivel Virág majdnem 2 méteres egyéni csúcsot dobott elsőre, amivel a versenyt vezette is egy sorozatig. Később már nem tudott javítani és 27,80 méterrel megszerezte csapatunk első érmét, harmadik lett. Az eredményhirdetés alatt már a 13 éves Aranyi Ferenc és edzőtársa Tóth Bence a férfi súlylökésre melegítettek. Itt Feri barátunk vezette a ranglistát 14 méterrel. A melegítés közben viszont feltűnt két igen komoly vetélytárs, akik igencsak nagy lökésekkel melegítettek. Feri egy kicsit izgatottnak tűnt nem csoda, hiszen nekik ez az első Országos Egyéni Bajnokságuk. Az első sorozatban az ellenfelek meg is lökték a nagy eredményeket és mi edzők, kerítésen kívülről jósolgattuk elbírja -e a terhet a mi nem túl kicsi, de annál törékenyebb versenyzőnk. Szólították Ferit (én még ilyen koncentráltnak sosem láttam) bement a körbe és egy olyan tökéletes gyakorlatot mutatott be a nagyvilágnak, hogy mindenki megtapsolta. Eredménye 15,42, másfél méteres egyéni csúcs! A mezőnyt magamögé utasítva előzetes elvárásainknak megfelelően megnyerte a bajnokságot. Bence 10.82-vel a 10. helyen végzett. Persze miközben izgultunk a súlylökésnél már egy másik versenyzőnk Baráth Ádám is elkezdett melegíteni a 100 méteres gátfutásra. Ádám is az idén ranglistavezető volt, a tavalyi bajnokságon 2. helyezést szerzett. Erre az évre sokat javult a technikája így nagy esélyekkel guggolt bele a rajtgépbe. Az első előfutamban a legjobb pályát kapta. A kritikus első gátba sajnos belerúgott, de onnan szép gátazással 4 tizedes egyéni csúccsal 13,93-mal került a döntőbe. Nagy ellenfele a tavalyi bajnok a következő futamban szép gátazással 13,56-tal győzött, így ő is döntős lett. Maréknyi csapatunk nagy izgalommal várta a döntőt, amit egy órával később rendeztek. Ádámmal próbáltuk kijavítani az első gátvétel hibáját és bíztunk abban, hogy ha ez sikerül megszoríthatjuk ellenfelünket. A többiekkel nem kellett foglalkoznunk a két fiú annyira kimagaslott a mezőnyből. A rajt jól sikerült nem rúgott bele az első gátba, de a végén a képzeletbeli szalagot mégis a budapesti versenyző szakította át. Ádám nagyon mérges volt magára, hogy nem sikerült nyernie, de mikor a Szövetségi Kapitánytól megkapta a névre szóló behívóját a válogatottba már másképp értékelte a versenyt.(Hiszen én is úgy gondolom, minden sportoló gyerek első vágyai között az szerepel, hogy Magyar Válogatott versenyző lehessen.) De a versenynek még nem volt vége, hiszen még a nap is fent volt Nagy Csaba Olivér is a pályára lépett a férfi távolugrók mezőnyében. Ő is vezette a ranglistát így Tőle, mivel rutinos versenyző el is vártuk a győzelmet. Olivér könnyedén melegített és már az első ugrással olyan előnyre tett szert, amit mások nem tudtak követni. A mezőnyben csak Ő ugrott 6 méter felett és jó versenyzői adottságainak köszönhetően magával versenyezve 635 centiméterrel majdnem fél méteres előnnyel megnyerte élete 9. bajnoki címét. A versenyen a Magyar Televízió is forgatott és még a szülei sem tudtak Olivérnek gratulálni, mert már el is kapták egy interjúra (érdeklődve várjuk hogyan is sikerült) Ő is megkapta válogatott meghívóját. A szombati napunk szenzációsan sikerült! 2 arany, 1 ezüst, 1 bronz. Hamar nyugovóra tért a csapat, hiszen vasárnap reggel 9 –kor már Aranyi Feriéknek ismét dobókörbe kellett lépniük. Csípős reggelre ébredtünk egy kis eső is volt éjszaka. Ablakunkból a Turul madarat láttuk és az edző kollégákkal azt fejtegettük, versenyzőink vajon a délelőtt folyamán hozzák-e a tegnapi csúcsformájukat? A harmatos fű nem kedvező a diszkoszvetőknek mivel csúszik a cipő és a diszkosz is. Feri barátunk nagyon izgatottnak tűnt és ez meg is látszott első két kísérletén. Tegnapi magabiztos versenyzését vasárnapra nem sikerült átmentenie, így egy izgalmas versenyzéssel, de azért 16 cm-es előnnyel 42,45 méterrel megnyerte második aranyérmét. Bence is elmaradt idei legjobbjától nem sikerült döntőbe kerülnie, 32,95méterrel ismét 10. lett. Mire befejeződött a 6. sorozat már bent a center pályán a férfi hármas ugrók mérték ki a nekifutásukat. Olivér és Ádám idén ismerkedtek meg ezzel a versenyszámmal. Olivér itt is a ranglistavezető szerepét töltötte be. Egy kicsit álmos melegítéssel kezdtük a versenyt, de Olivér itt is megmutatta hogyan is koncentrálnak a mezőtúriak az első kísérletre. 13 méter feletti első ugrással magabiztosan átvette a vezetést, még később javított így 13,35 méterrel 80 centis előnnyel nyerte a versenyt. Ádám is megközelítette egyéni csúcsát, de 8 centivel lemaradt a dobogóról így 12,23 cm-rel 6. lett. Mire kisütött a nap Virág is beugrott a pályára és a gerelyhajítás erős mezőnyében megközelítve egyéni csúcsát 30,39 méterrel sajnos nem jutva a döntőbe 9. lett.

Összegezve: régen volt ilyen jó csapatunk! Régen zártunk ilyen jó és sikeres Országos Bajnokságot! 4 arany, 1 ezüst, 1 bronz, 10 versenyszám, 5 gyerek, 6 érem, 2 válogatott meghívó. Kitettek magukért a gyerekek, méltán lehetnek büszkék a Szülők, Nagyszülők, Nagybácsik, Keresztanyák és nem utolsó sorban Mezőtúr Vezetősége. Remélem a mostani atléta palántákból is sokan eljutnak országos versenyekre, ahol felveszik a versenyt az ország legjobbjaival és megmutatják mi mindent tanultak a Mezőtúri Mesterektől.