Register
Duatlon Diákolimpia Országos Döntő
sport

Nagyszerűen szerepeltek a mezőtúri triatlonosok a Duatlon Diákolimpia Országos Döntőn 2012. október 13-án Szekszárdon.

Nagy fába vágták a fejszéjüket a duatlon diákolimpia szekszárdi országos döntőjének szervezői, amikor vállalták, hogy az igazolt és amatőr státuszú kétpróbázóknak egy napon levezénylik az évről-évre nagy mezőnyöket felvonultató viadalt.
Indulóban idén sem volt hiány, hiszen hat korcsoportban 1300-nál is többen depózták be kerékpárjukat a szekszárdi futball csapat erre a napra duatlon stadionná átalakuló otthonában.
A „biztonság mindenekelőtt” elvét szem előtt tartva a sportcentrum területén, illetve a szomszédos utcákon kijelölt futópályán, valamint a kerékpározásnak fenntartott Keselyűsi úton teljes útzár mellett vetélkedhettek a duatlonisták.
Az országos döntő - rangjához illően - izgalmas futamokat, nagy csatában eldőlt helyezéseket és magabiztos győzelmeket egyaránt tartogatott a több ezres nézőközönségnek.
A nagy mezőnyöket, a lelkes fiatalokat, örömkönnyeket látva elmondható: sikeres és a sportágnak jó hírverést jelentő országos döntőt rendeztek Szekszárdon.
Mezőtúrt a megyei döntőn elért helyezéseik alapján a Református Kollégium 20 diákja képviselte, akik az országos aquatlon és triatlon döntők után ezen a versenyen is nagyszerűen helytálltak és szép eredménnyel zárták az éves versenyszezont, három dobogós és két hatodik helyezést érve el.

Mezőtúri eredmények:

I. hely:  a III. korcsoportos leány csapat
Ozvald Maja, Puskás Lujza, Geszti Ágota és Szűcs Gréta összeállításban.

II. hely: a IV. korcsoportos fiú csapat
Szántó Zsolt, Horváth-Gaudi Miklós, Tőkési Levente és Tóth Gergely összeállításban.

III. hely: a II. korcsoportos fiú csapat
Lipták Attila, Mrena János, Tesényi Donát és Fejes Balázs összeállításban.

VI. hely: a III. korcsoportos fiú csapat
Sipos-Vajda Máté, Puskás Nándor, Horváth-Gaudi Károly és Szabó Henrik összeállításban.
- Geszti Adrienn Napsugár I. korcsoport egyéniben

IX. hely: Szántó Lolita V. korcsoport egyéniben

XVIII. hely: Seres Flóra IV. korcsoport egyéniben

XXXIII. hely: Perjesi Tímea II. korcsoport egyéniben

Az iskolák rangsorában a nevezett 263 intézményből a Mezőtúri Református Kollégium a negyedik helyen végzett.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak – Molnár Szilvia és Seres János testnevelőknek, és köszönjük a nyári versenyekre nyújtott támogatást Mezőtúr Város Önkormányzatának, a LEDFAK Kft-nek, a RAFI Hungária Kft-nek, a Mezőtúr és Térsége Vízközmű Vagyonkezelő Kft-nek és a Baracsi Paletta 97 Kft.